E-mail
Şifre
Üye Ol
ALIŞVERİŞ SEPETİ
uykudan çok daha fazlası
ARAMAYI KAPAT
PENELOPE WOOLLY  ÇİFT KİŞİLİK YÜN YORGAN
Tükendi

PENELOPE WOOLLY ÇİFT KİŞİLİK YÜN YORGAN

20102026
Ölçü
Ürün Fiyatı458,33 TL + KDV
Satış Fiyatı495,00 TL 
  • Beden Ölçünüzü Öğrenin.
  • Beden ölçüleri size, kendinize en uygun kıyafeti seçmenizi sağlar.

Saf yünün doğallığı ve sıcaklığı. %100 yün. 195X215 cm. 1260 gr.

NEDEN YÜN

İnsan rahatlığı uyku halinde devrim yaratan, doğal malzeme olan yünün, üstün özelliklerinden dolayı uyku konforunu en üst düzeye taşır.İ stanbul Tekstil damgalı eşsiz Uşak yünü ,Çanakkale, Özel bir işlemden geçerek bir daha keçeleşmeyecek şekilde 0,74 mm nano %5,%100 cotton kullanıldığı yünün tanıdık sıcaklığını hafiflik sağlıkla birleştirilir Maya Tekstil ürünlerinin özellikleri iç dolum %100 yün ile doldurulmuştur. Metrekare yün ağırlığı 300 Gr.-350 gr değişir. Geleneksel ağır yün yorganlardan çok daha hafif ve konforludur. Vücut ısısını düzenler. Isıyı vücut için en güzel seviyede tutar ve böylece yazın serin-kışın sıcak tutar. Yün termo özelliğinden dolayı kesinlikle terletmez. Bakteri üremesini engeller. Antibakteriyel, antialerjik işlemden geçirilmiştir.%100 yün özel bir yıkama işlemden geçirilerek koku yapması önlenmiştir. İstanbul Tekstil firmasının yaptırmış olduğu araştırmada yünün diğer malzemelere karşı uyku rahatlığını en üst düzeye taşıyan malzeme olduğu kanıtlanmıştır. Bu deneyde uyku konforuna açık ara ile yün çok fayda sağlar. Yün daha fazla nefes alır. Uykunun en yararlı dönemi olan uykuyu uzatır. Vücut ısısını regüle edip vücudun en ideal sıcaklığına çok çabuk ulaşır bu sıcaklığı korur. Yünün esnekliği ve birbirine geçen yapısı cilde temas haline en yüksek konforu sağlar. Yün sağlık açısından en faydalı dolgu malzemesidir. Yün kışın sıcak tutar, yazın serin tutar. Uyurken fazla sıcak veya fazla soğuk bir ortamda olmak uykumuzun kesintiye uğramasına ve uyku kalitesinin düşmesine sebep olur. Yün kendi ağırlığının %40 kadar nemi emip havaya verir ve bu özelliği ile terletmeden ısıtır. Vücut ısısını düzene sokar. Sadece doğal yün maddesinin arasındaki hava yastıkçıkları sayesinde ısısı termo özelliği sayesinde ısıyı vücut için en ideal seviyede tutar. Kan dolaşımında rahat hareket etmesini sağlar ve vücudumuza sağlık verir.

Yün ve benzeri bir türü olan alpaka yastıklar ise hem en uzun ömürlü hem de en sağlıklı yastık türleridir. Şekillerini yıllarca korurlar, deforme olmazlar ve bakteri oluşumuna doğal yapıları gereği izin vermezler. Nem sorunu da yaratmazlar. Bu nedenle yazın serin kışınsa sıcak tutarlar. Özellikle yan yatarak uyuyanların tercih etmesi gereken bir yastık türüdür. Bu sert yastık onlara en uygun türdür.

Yün bazı memelilerden (özellikle koyun, keçi, deve, lama, ada tavşanı) elde edilen hayvansal kıl kökenli doğal bir elyaf türü. Sıcak tuttuğu için battaniye ve kışlık giysilerin üretiminde kullanılır. Yün elyafı koyundan genellikle canlı hayvanlardan kırkılmak suretiyle olmak üzere değişik yöntemlerle elde edilir. Bu tür yüne kırkım yünü denir. Bu yünün ticari değeri diğer yöntemlerle elde edilenlerinkinden yüksektir. Kasaplık hayvanların kesildikten sonra derilerinin işlenmesi ile elde edilen yüne ise tabak yünü veya kasapbaşı yünü denir. Herhangi bir nedenle ölmüş hayvanın postundan elde edilen yün ise post yapağısı adını alır. Tabak yünü veya post yapağısı (yapak) deriden yolunarak alınmışsa kıl köklerini de içerdiğinden kırkım yününe göre daha düşük kalitelidir.

Canlı hayvandan kırkım işi genellikle el makası veya bu iş için geliştirilmiş motorlu aletlerle yapılır. Yün elyafı genellikle dağıtılmadan bir bütün olarak kırkılır ve toplanır. Buna yörelere göre (tulup, gömlek, dulup veya tulum gibi) adlar verilir.

YÜN YASTIK YORGAN BAKIMI

Kuru temizlemeye alternatif olarak yün yastık ve yorganlarınızı 30 derece sıcaklıkta yıkayıp, kurutma makinesinde kurutmanızı öneririz. Ayrıca kuruturken tenis topu veya yıkama topu kullanmanız yünleri ekstra kabarmasını sağlar. Ürünlerinizi yıkayıp kuruttuktan sonra silkeleyerek kabartabilirsiniz.

Biz Sizi Arayalım
Aşağıdaki formu doldurarak sorularınızı bize iletebilirsiniz.En kısa sürede size yanıt verilecektir. Dilerseniz sitemize üye olarak sorularınızı ve verilen cevapları daha düzenli takip edebilirsiniz.
Koyu renkli yazılmış alanların doldurulması zorunludur.
Ad Soyad
E-mail
Mesaj Konusu
Mesaj Başlığı
İletişim Tercihi
İletişim Telefonu
Adres
Mesaj
  • Mesajınıza daha çabuk ve doğru yanıt alabilmeniz için sorununuzu açık olarak ifade ediniz.
  • Sayfanın solundaki menüyü kullanarak bir çok sorunun cevabını bulabilirsiniz.
  • Sitemizi daha faydalı kılmak ve hizmet kalitemizi arttırmak amacıylaöneri, şikayet ve isteklerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

İlginize Teşekkür Ederiz   


Kontrol Kodu Giriniz:
Yenile
Gönder
Uyku Vaktim'i seviyor musunuz? bizi takip et
Proj-e E-ticaret YazılımıDijital Web Tasarım Ajansı
Bülten
E-Bülten Hizmetine katılın haberler, kampanya ve indirimlerden ilk siz haberdar olun